Na polskim rynku coraz bardziej dostępne są batony energetyczne, tworzone z Myśla o sportowcach, ale również osobach prowadzących aktywny tryb życia i nie zawsze mających okazję zjeść pełnowartościowy posiłek. Batony energetyczne zakupić można w sklepach sportowych, ale również w wybranych supermarketach.
Co znajdziemy środku batona energetycznego?
Przede wszystkim wiele węglowodanów oraz białka – składników niezbędnych do ruchu i aktywności fizycznej, jak również do budowania silnych mięśni. Dodatkowo białko umożliwia zregenerowanie sił oraz zapobiega przetrenowaniu mięśni. Ceny batoników energetycznych mogą nieco szokować, jednak jest to sprawdzony sposób na odzyskanie energii.
Co ciekawe, batoniki energetyczne możemy wykonywać sami w domu? Co będzie nam do tego potrzebne? Przede wszystkim otręby zbóż, również miód. Wiele gospodyń domowych dodaje również do takich batoników odzywek białkowych w proszku, które wymieszane są z ciastem. Domowe batoniki możemy również oblać czekoladą, lub pozostawić bez polewy – miód idealnie “zlepi” wszystkie składniki.