Paradoksalnie dobrym sposobem na spadek energii jest skupienie się na działaniu. Realizowanie bieżących obowiązków poprawia bowiem samopoczucie, daje świadomość działania, a często również satysfakcję z jego wyników. Poza tym zmniejsza się stres, na ogół związany z wydłużającą się listą zaległych obowiązków.
W przypadku silniejszego przemęczenia i spadku formy czasami jednak lepiej sobie nieco odpuścić wysiłek. Odpocząć kilka dni oraz ograniczyć aktywność. Warto natomiast porządnie się wyspać, zjeść pełnowartościowy posiłek oraz pójść na spacer. Dzięki temu bez większego trudu można zapewnić sobie trochę witamin i minerałów, dotlenić się i odpocząć.
Gdy stan przemęczenia wydłuża się, wówczas warto rozważyć zmianę nawyków żywieniowych oraz stworzyć plan systematycznych treningów. Dobrze by składały się na nie zróżnicowane formy ruchu. W ten sposób pozostanie się aktywnym. Oparciem są ludzie, ale lepiej wybierać tych z radosnym usposobieniem i rozsądnym oraz zdystansowanym podejściem do życia.