Wiele szczególnie młodych osób sięga obecnie po napoje energetyczne. Niestety to bardzo niebezpieczna tendencja, szczególnie właśnie dla młodego organizmu. Tymczasem tego typu napoje są reklamowane jako prozdrowotne, ich twarzami w kampaniach reklamowych są znani sportowcy itd. To może prowadzić do wyrobienia błędnego przekonana, że tego typu napoje dobrze wpływają na organizm i poprawiają jego wydolność.
Niestety to nieprawda i należy się takich energetycznych drinków wystrzegać. Co innego prawdziwe koktajle wzmacniające, dostępne w sklepach specjalistycznych dla sportowców. Należy tylko tego typu produkty wybierać, nie zaś wysoko słodzone, zawierające mnóstwo sztucznych dodatków, konserwantów, aromatów napoje energetyczne, które w dodatku, pite w nadmiarze, mogą rozregulowywać pracę organizmu, negatywnie wpływać na ciśnienie, na serce.
To bardzo niebezpieczne. Dlatego należy uświadamiać młodych ludzi, by nie dodawali sobie energii w ten sposób, tylko by wybierali po prostu zdrową dietę.