Nagły spadek energii może przytrafić się każdemu, szczególnie jeśli zafunduje sobie wyczerpującą dawkę aktywności fizycznej. Co zrobić, by szybko zregenerować siły i powrócić do ćwiczeń? Wiele osób sięga po słodkie napoje energetyczne, co jest błędem.
Wysiłek fizyczny wiąże się ze wzmożonym poceniem, co z kolei sprawia, że z organizmu wypłukują się cenne składniki mineralne. Regenerację sił najlepiej rozpocząć więc od nawodnienia organizmu. W tym celu warto sięgnąć po napoje izotonicze. Pomagają one nie tylko dostarczyć odpowiednią dawkę cennych minerałów i witamin, ale także szybko nawodnić organizm. Ich zaletą jest także to, że zawierają niewielką porcję węglowodanów, które dają dodatkowy zastrzyk energii.
Nie zaszkodzi także mała przekąska o wysokim indeksie glikemicznym, którą organizm szybko przekształci w potrzebną przy wzmożonym wysiłku energię. Świetnie sprawdzą się tutaj batony energetyczne, które są niewielkie, poręczne i zawsze można je mieć przy sobie, nawet podczas uprawiania joggingu czy prowadzenia innej aktywności fizycznej.