Zdarzają się sytuację, kiedy dopada nas nagły spadek energii. Może się to zdarzyć w każdej sytuacji, podczas porannego joggingu, treningu na siłowni, spaceru lub w pracy. Organizm dopomina się o coś energetycznego, chcąc podbudować siły przed kolejnymi czynnościami. Wiele osób odruchowo sięga po kawę, napój energetyczny lub coś słodkiego. Tymczasem są znacznie lepsze alternatywy.
Dobrym pomysłem może być baton proteinowy, który jest zdrowszym krewniakiem słodyczy ze sklepowej półki. Najczęściej zawiera mniej kalorii i cukru, za to raczy cennym białkiem. Należy jednak pochylić się nad jego etykietką, by wybrać naprawdę wartościowy produkt. Innym ciekawym rozwiązaniem może być shake proteinowy. Dostarcza on wielu cennych składników: białka i węglowodany wspomagają mikroelementy i witaminy. Dostępny jest w wielu smakowitych wersjach i można przyrządzić go naprawdę szybko.
Jeśli chcemy szybko ugasić pragnienie i przy okazji dostarczyć organizmowi cenne składniki, powinniśmy sięgnąć po napój izotoniczny. Orzeźwia i dodaje energii, szczególnie jeśli jesteśmy po treningu.