W skrócie mówiąc energetykami są odżywki, które winno się zażywać przed wzmożonym treningiem. Są one preferowane nie tylko dla kulturystów czy sportowców, ale dla każdego ćwiczącego, który zmaga się ze sporym wysiłkiem. Zażycie takiegoż suplementu przed treningiem/ wysiłkiem fizycznym może pomóc w uzyskaniu tzw. pompy mięśniowej, a zarazem zostanie organizmowi dostarczona potrzebna energią. Ona zaś jest bardzo istotna, by trening był jak najbardziej efektywny i skuteczny.
Specyfika energetyków
Energetyki są również zwane suplementami przedtreningowymi, których głównym celem jest zapewnienie organizmowi ogromnej dawki energii, która jest niezbędna do dynamicznego wysiłku fizycznego. Dzięki tego typu suplementom nie zdarza się, iż dany kulturysta, sportowiec czuje efekt przetrenowania czy ma uczucie nadmiernego zmęczenia mięśni.
Warto również wspomnieć, iż takie suplementy przyczyniają się do znacznej regeneracji organizmu zaraz po zakończeniu treningu/ wysiłku. W tym czasie w mięśniach białka nie redukują się, dlatego też masa mięśniowa skutecznie może się zwiększyć. Czyli uzyska się pożądany efekt.
Osoby, które systematycznie spożywają właściwie dobrane i odpowiednio dawkowane energetyki mogą bez większych problemów spędzać całe dnie na siłowniach, nie odczuwając przeciążającego ich zmęczenia i wycieńczenia organizmu.