Obecnie wiele osób sięga coraz chętniej po napoje energetyczne. Są one reklamowane jako produkty dla osób dbających o tężyznę fizyczną, dbających o swój organizm, szukających sposób na poprawę jego wydolności. Jednak tak naprawdę osoba, która ma na względzie swoje zdrowie, wydolność swojego organizmu, powinna unikać tego typu napojów.
Niestety, są one reklamowane przez sportowców, przez tych, którzy trenują np. sporty siłowe, jako napoje dla osób pragnących poprawić wytrzymałość swojego organizmu, zwiększyć moc, dodać sobie energii. Absolutnie nie należy sięgać po tego typu wspomagacze, gdyż zawierają one mnóstwo szkodliwych substancji. Niewskazane jest częste sięganie po takie napoje, nie powinno się po nie sięgać po treningach i przed treningami.
Dla prawdziwych sportowców przeznaczone są specjalne napoje elektrolitowe – nie będą one tanie, nie są też łatwo dostępne w każdym sklepie spożywczym. Trzeba je kupować w specjalistycznych sklepach, wtedy mamy pewność, że są to prawdziwe napoje dla sportowców.