Na zmęczenie najlepszy jest odpoczynek. A zatem minimum siedem, osiem godzin snu, jak również regularne przerwy w czasie pracy. Nie zawsze jednak wypoczywać trzeba biernie. Wysiłek fizyczny choć pozornie męczący jest świetnym sposobem na zyskanie nowych sił.
Sport i ruch podnoszą poziom hormonów szczęścia, redukują stres i fundują zapasy nowej energii do działania. Dlaczego? Głównie za sprawą hormonów, wydzielanych w czasie zwiększonego wysiłku, oraz dotlenienia organizmu. Dzięki odpowiedniej dawce tlenu efektywniej pracują wszystkie układy i komórki organizmu. A człowiek czuje się znacznie lepiej.
Źródłem energii jest również dieta. Bogata w zdrowe składniki dostarcza wszystkich elementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co więcej, nie powoduje nadmiernego gromadzenia się toksyn. Należy pamiętać, by kupować produkty proste o jak najmniejszej liczbie składników i w miarę możliwości samodzielnie przygotowywać posiłki. Znaczenie ma również sięganie po produkty o niskim indeksie glikemicznym.